| Pavlov_Manu_1990 a întrebat:

am o problemă mi s-a spart Leptopul intr-un colț mai exact sus in dreapta pe carcasa superioară si de curând nici nu mai încarcă. Leptopul era puțin ciobit in colțul acela si garanția e incă valabilă, dacă il duc la garanție poate să mi-l schimbe?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca poti dovedii ca laptopul tau s-a trantit cu curul de podea si s-a spart singur, probabil ca cei de la garantie ti-l vor schimba.
Ca-n rest, vor crede ca tu l-ai tranit si l-ai spart si asta nu-i acoperita de garantie.

8 răspunsuri:
| Azxico a răspuns:

Du-l la reparatii

| Zazon1243 a răspuns:

Daca tu ai provocat spartura in vecii vecilor nu ti-l mai repara, dar daca e o problema de la laptop ar trebui sa ti-l fac (adica sunt obligati)

| bogdan324 a răspuns:

Laptop-ul are baterie incorporata sau e detasabila?

| sierra1 a răspuns:

"s-a spart Leptopul intr-un colț "

asta nu e acoperită de garanție. Costul service-ul va trebui să-l suporți tu

| Pavlov_Manu_1990 explică (pentru bogdan324):

Detașabilă cel mai probabil ca am gasit pe net bateria deci da e detașabilă

| Pavlov_Manu_1990 explică (pentru Zazon1243):

Dude m-am trezit înteo dimineața cu el spart plasticul acela nu stiu cum a cedat si s-a spart

| Pavlov_Manu_1990 explică:

Non idk to speack franch

| bogdan324 a răspuns:

Laptop-ul nu functioneaza sau pur si simplu nu incarca? ca sa nu fie o confuzie.