| RoMega270 a întrebat:

Salut, de curand mi-am luat un PC de la altex și nu știu un lucru legat de el.Acesta are doar un Ssd de 240gb și aș vrea sa ii mai adaug încă unul. Problema este ca carcasa Pc ului este sigilata iar dacă o rup sau tai garanția pcului nu mai este valabila și nu știu ce aș putea face...

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Mergi exact la cei de la care ai cumparat calculatorul le dai si lor taxa pe domnie
ca sa fii domn
50 lei
si le dai ssd-ul pe care vrei să țî-l adauge
si gata asta e trebuie sa traiasca si ei din ceva
daca tu nu dai bani daca altul nu dă bani eu care am service si angajati si chirii de plătit din ce să mai trăiesc?

| RoMega270 explică (pentru zilog):

Ok, mersi mult!

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Nu umbla la sigiliu. Mergi la ei si o sa iti spuna ce trebuie sa faci.

| marinaru777 a răspuns:

Cumperi de la ei un ssd si nu pierzi garantia, au si preturi bune.