| Maria1300 a întrebat:

Am un telefon J5 2016 din martie. In primele 2-3luni, telefonul statea incarcat 2 zile si se incarca in 1-2 h. Acum, sta incarcat 18 h maxim si se incarca in 3 ore...Ce poate fi? P.S Incarcatorul e original, dar se si descarca repede.

Răspuns Câştigător
| pr0fu a răspuns:

Pai poate fi de la mai multe lucruri.
Uite cateva chestii care te-ar putea ajuta:
1. verifica daca toate aplicatiile sunt updatate ( verifica si din Google Play, si din Galaxy aps );
2. Asigura-te ca ai ultima versiune de software. Daca nu, ii poti da un update;
3. Curața cache-ul telefonului
4. Sterge cache-ul aplicatiilor
5. Restarteaza-ti telefonul in safemode

Daca tot ai probleme, iti recomand sa te duci la un service Samsung. Bafta!

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

L-ai băgat de prea multe ori la încărcat când avea 70-80% bateria.
Iar ce se întâmplă acum, e rezultatul.