| Sniperw0w a întrebat:

Detin un telefon BlackView A8 si am o problema cand il pun la incarcat se incarca foarte greu daca il las de la ora 12:00 pana la 16:00 sunt minim 8% si se descarca super repede incarcatorul nu are nici o problema dar cand sta telefonul la incarcat cateodata se tot deconecteaza si se conecteaza la incarcat. Dau funda cine ma ajuta.

3 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Ori mufa de incarcare a telefonului are joc/s-a stricat/ si trebuie schimbata ( intre 50-150 de lei). Ori incarcatorul s-a dus, incearca cu altul si daca e la fel e de la mufa telefonului pe care o poti repara la un service gsm sau daca mai ai garantie o repari acolo

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Il duci la dervice, e de vina mufa sau bateria nu mai e buna, e obosita sau veche laughing

| Sniperw0w explică:

Bateria este foarte buna dar cand sta la incarcat si misc telefonul se deconecteaza de la incarcat. La telefon apare cat timp trebuie pentru incarcare arata cateodata si 3 zile cred ca e de la mufa de incarcare dupa ce rezolv dau funda.