| Faby3322 a întrebat:

Am vazut diverse tutoriale in care cel care le-a facut apropie pe o regiune in timpul unui tutorial pe o parte a ecranului da in rest este tot ecranul! Cum fac asta si in ce program? Se poate si in HyperCam?

FUNDA la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Eu folosesc snagit 11:
http://fastupload.ro/6c9c2e54947653b879f81192419f26e2.html
Il deschizi, dai click in dreapta pe image(daca vrei sa faci o poza) sau pe video(daca vrei o captura video) si mai jos la capture type selectezi region(daca vrei sa faci captura doar pe o anumita regiune) sau window(daca vrei sa filmezi tot ecranul), apoi apesi butonul rosu din dreapta sau tasta print screen.
Este foarte simplu, te vei descurca.

| pozeanimate a răspuns:

Camtasia studio
filmezi ecranu apoi redactezi acel video si il maresti sau micsorezi imaginea

| Promiseland a răspuns:

Camtasia studio 6 face treaba asta, in timpul realizarii filmuletului nu vei vedea treaba asta, decat dupa salvarea acestuia.Ca imeginea sa se apropie intr-un anumit loc dorit de tine trebuie sa faci click in locul respectiv.