| CristianoRonaldo10 a întrebat:

As vrea sa stiu daca merg jocurile pe sistemul urmator:
Placa video:Sapphire Radeon HD6450 1GB GDDR3 64 bit
http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapphire/radeon-hd645 0-1gb-ddr3-64-bit/
Ram: 1GB (mai pun daca e nevoie)
Procesor: Intel Pentium 4 3.2 GHz ( nu e dual core)

Jocurile:
Fifa 2010/11/12/13
Pes 2010/11/12/13
GTA IV
NFS MW 2012, The Run, HP, Shift 1, 2
Dirt 2, 3
Test Drive Unlimited 1, 2
F1 2012
City Car Driving 2012
Burnout Paradise
Pure
Blur

3 răspunsuri:
| Violente a răspuns:

Nicio șansă.
Nu memoria RAM e vitală pentru rularea jocurilor pe computer, ci procesorul și placa video, memoria RAM doar îi îmbunătățește drumul performanței pentru CPU și GPU.

Din toată lista ta, posibil să îți meargă la LOW Fifa 10 și PES 10, dar foarte slabe șanse. Sunt jocuri foarte puternice, BLUR de abia dacă îl joc eu pe un HD 7850 2 GB și athlon x3 4.0 GHz, asta ca să îți faci o părere.

Ai nevoie de un upgrade masiv pentru a te juca acele jocuri!

Dacă vrei jocuri pentru sistemul tău, nu te mai gandi la anul 2012, scazi drastic sub 2010!

| nfs10 a răspuns:

Frate vrei sa iti mearga nfs most wanted 2012 pe processor p4?:O

| 3DEffect a răspuns:

Nope,iti merg vreo 2-3 pe low.