| Bitca_Dorin_1998 a întrebat:

Hey tpu.La mine se stinge ecranul dupa 20-26 secunde dar monitorul este aprins e ca un fel de blackscreen si cind apas o tasta sau un clik pe mouse se aprinde.ma ajuta cineva.dau funda

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut umblă in setari, acolo ai setat tu sa se stingă, pune sleep off.

| DjNick112 a răspuns:

Clik dreapta de desktop apoi personalizare si jos dreapta ai screen sever intri acolo, la screen sever selectezi none si debifezi on resume display...
Daca ai facut asa si tot se stinge ecranul, intra in contol panel, powqer options, de la balanced da change plan setings si la turn of display selectezi "never"sau ma rog, in cate minute sa se stinga, la fel procedezi si la 'sleep' daca vrei sa se stinga intr-un timp mai mare