| GraveDigger91 a întrebat:

Puteți să îmi spuneți în câte FPS-uri se misca Smite, CS:GO, Minecraft, lol (cu graficele pe low mediu si high) Pe laptopul: https://www.flanco.ro/......linux.html (DAU FUNDA! :D)

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

La lol vei avea 60fps daca ai noroc. Oricum mai mult de 60 nu merita ca nu poti observa diferenta. Ori ai 500fps ori 60fps tu tot aia vezi ca ochiul uman si asa ce trece de 24fps nu mai deosebeste. 60 e mai mult ca ok. 60fps tine si de curentul in Romania care tot la 60hertz vine si ceva cu monitorul care tot asta are si el, monitor de laptop. E mai complicat da oricum 60 e ok.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Cu 1800 lei iti faci un PC pe COMPONENTE mult mai performant!
Ai monitor?
Care este bugetul maxim?

| LosT8 a răspuns:

Salut, am un laptop Lenovo cu aceeasi placa video, insa un i3 mai slab si toate aceste jocuri se misca decent cu graficele la mediu, avand in jur de 30-40fps. Cu acel i5 sigur va functiona mult mai bine si daca doar jocurile acelea te intereseaza este foarte bun. http://bit.ly/1SVb6ie