| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca pare o intrebare cam prosteasca da' vreau si eu sa stiu cum pot sa'mi conving parintii sa imi ia un tel nou.acum am un samsung corby de prin iunie si vreau unu nou da' nu stiu cum sa ii conving, ma ajuta cineva? tin sa spun ca cel pe care il vreau costa cam 7 milioane deci nu e chiar asa de mult

Răspuns Câştigător
| KIdda_6499 a răspuns:

Te sfatuiesc sa ajuti prin casa sa o ajuti pe mama ta, sa inveti mult sa ia note bune si mai adu din cand in cand vorba ca ai vrea un telefon nou, poate icnerci sa stragni si tu bani si le dai suma aceea care sa fie un sfert minim din duma telului si restul ii rogi sa puna ei big grin

8 răspunsuri:
| papushyka_5572 a răspuns:

Korekt,nu e mult.da tu nai alocatie? De pilda eu am...roagai sati deie si tie

| Đeeα a răspuns:

Buna. Deci uite cum am procedat eu :
|Si eu aveam un Samsung corby si le-am zis la parinti ca mi s-a stricat difuzorul si aveam si eranul spart si de ziua mea i-am rugat in loc sa imi dea bani sa strnga toti bani adica mama tata matusa unchiu etc sa imi ia mai bine un telefon nou. Si am primit unul nou si foarte bun de cate ori l-am scapat nu are nici o crapatura.| Fundita?puppy dog eyes

| Iulia513 a răspuns:

Pay ai putea sa strangi bani, sa economisesti sau sa.l amanetezi pe asta care il ai acum ca daca iti iei altu nu iti va mai trebui asta de acum si vei avea mai multe sanse pentru unu nou ( mrg asta e doar o sugestie oh go on )

| Fluture a răspuns:

Buna.
Poti incerca sa faci un fel de "targ".
Daca iei 10 la teze sa-ti ia telefonul.
Sau mai bine incerci sa strangi bani.
Din alocatii, de labunici, banii de buzunar. Economii :p
Multa bafta:*

| DeyCj a răspuns:

Păi depinde de buzunarul părinților tăi. Poate că ţie nu ţi se pare mult dar îţi pot spune că 700 de ron ar fi cam un salar din care trebuie să plăteşti şi facturile şi din ce mai rămâne să trăieşti o lună.Păi încearcă să te comporți exemplar cu ei şi poate va veni iepuraşul cu un telefon.Succese

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iei note mari smug si ii asculti, epic faza laughing... sau stangi u bani, da eu zic ca nu cont telefonul tot o cutie cu circuite e si ala, asa ca mai bine da bani pe alcv folositor

| Ionut01 a răspuns:

Pai mai intai ii asculti pe parinti adica sa nu faci mofturi la anumite lucruri si poti incepe sa inveti mai bine asa parintii tai o sa-ti ia telefonul pe meritwinking

| assasin150 a răspuns:

Depinde ce tel vrei