| CristinaLăvMucAnonim a întrebat:

Sunt fata si stiu ca fetele nu merg cu Steaua, Plugusorul. Eu merg desi stiu ca este o rusine pentru a strange bani de un Samsung Corby. Mi l-am dorit mereu si cred ca o sa il am. Costa 4 milioane 300 de mii(vechi), si nu cred ca o sa strang atat. Cum imi pot convinge parintii sa imi mai dea in plus?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

In primul rand: de ce fetele sa nu poata mearga cu steua?raised eyebrows eu stiu multe fete care au mers cu steaua, ba chiar am si primit multe grupuri formate din fete si baieti, unele mai mult fete decat baieti. Nu are de ce sa-ti fie rusine. iar in al 2-lea rand poti sa fii pentru un timp "fetita perfecta" sa faci tot ce iti zic parintii tai, sa iti faci curat in camera si prin casa, sa faci tot ce iti zic iar apoi cand ii vezi mai in toane bune intreba-i daca sunt de acord sa iti dea o marire a alocatiei pentru a-ti lua acel telefon, dar asigura-te ca sunt bine dispusi. Dar iti dau un sfat, mai bine ai incerca sa iti iei dupa Craciun caci cine stie, daca parintii stiu ca iti doresti acel telefon poate o sa ti-l aduca "mosu". Mai bine mai asteptawinking. Succes si sarbatori fericite!:*

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cu Steaua nu poti merge fiindca ai incalca o traditie care permite numai baietilor sa mearga fiindca ei reprezinta pe cei trei magi care au venit la ieslea in care s-a nascut Iisus; dar cu Plugusorul sau Sorcova poti merge. Iar daca traiesti intr-un cartier sau un sat mare, poti chiar sa aduni suma care-ti trebuie. Te asigur ca, daca vei inava un colind sau o uratura frumoasa toate gazdele, cum se spune, vor fi foarte binevoitoare si generoase. Iar parintii vor aprecia efortul tau si vor pune partea din suma care s-ar putea sa-ti lipseasca, Oricum, dorinta ta de a munci efectiv pentru a putea sa-ti permiti indeplinirea unei dorinte este laudabila; in ziua de astazi, cand copiii stiu numai sa ceara, unul dispus sa faca eforturi pentru ceva anume nu poate fi decat de admirat. Sper sa-ti indeplinesti dorinta.Numai bine!

| CristinaLăvMucAnonim explică:

@Adry05 si tie sarbatori fericite :*