| YoNoMember a întrebat:

Hey! Vreau sa imi fac un CD cu muzica pentru masina si vreau sa stiu cum pot sa pun melodiile de pe acel CD in ce ordine vreau eu.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Dac CD-play-erul din masina suporta MP 3 atunci arzi un CD normal cu melodiile in format MP3 in ordinea dorita daca nu trebuie convertinte in trackuri si la fel le arzi in ordinea dorita.Aici pentru trakuri:

https://www.youtube.com/watch?v=Hd4tSn0oRcs

Pentru MP 3 alegi de pe toutube melodia dorita copiezi link-ul si-l atasezi la :

http://www.youtube-mp3.org/

si apoi "Convert video"-->" Download" unde doresi de preferat int-un fisier nou de unde sa le selectezi pentru a face/arde CD-ul.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Inainte de le pune pe un cd (indiferent ca-l faci mp3 sau audio) le numerotezi in ordinea in care vrei sa le asculti, asa:
001. prima melodie
010. a doua melodie
dupa ce ai terminat le tragi pe toate direct pe CD, nu intr-un folder (daca e mp3). Daca il faci audio, direct pe CD, nu ai folder.

| rapp2020 a răspuns:

Folosești asapho si le bagi in ordinea dorită happy