| bebitza_3258 a întrebat:

Hey! Vreau sa-mi cumpar un aparat foto digital profesional si sunt foarte indecisa in ceea ce priveste alegerea lui. As vrea unul destul de bunicel, pentru ca sunt pasionata cat de cat de fotografie si ma intereseaza sa fie bun. O parere ceva?

Răspuns Câştigător
| DianaAndra1 a răspuns:

Nikon D90. The best!;)
Serios. si sunt ceva promotii la magazinele mari gen Selgros etc acum :). Nu conteaza de unde il iei, nu? Poate fi mediagalaxy si alte magazine. e tot acelasi aparat.Nikon D90! :X.
E bun, si nu e foarte complicat.iti trebuie ceva timp sa te obisnuiesti cu el dar deh! asa e cu orice lucru nou.
Uite : http://photo-gallery.hi5.com. Sunt facute cu D90 :d. Sa-mi lasi si parerea ta cu privire la poze.
Fotografiere placuta!

5 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Ca şi marcă "Nikon" sunt cele mai bune aparate de fotografiat, fără doar şi poate.

| quintron a răspuns:

Eu folosesc un canon powershot a480 de 10 megapixel are multe facilitati si usor de folosit in meniu (are si in limba romana)
http://www.canon.ro/....../index.asp

| atn93 a răspuns:

Chiar daca nu detin unul sunt de parere ca d90 este un aparat foarte bun. ceea ce reiese din specificatiile lui. Acum depinde in ce limite de pret vrei sa te incadrezi. eu am facut fotografii ok si cu nikon d60, conteaza si ce obiectiv pui pe el, au o gama variata de modele... altele decat cele care se dau in oferta (18-55)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu-ti lua nikon nu-i de iel decat banii uitate la teste ieste cel mai prost ampreuna cu olympus vrei ceva adavarat ia-ti fuji conon sau panasinic astea au cel mai mare punctaj nu asculta de amatori ci studiaza testele facute de profesionisti nu de...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te du-te cu nikonu de aici am asa ceva m-am facut de ras