| Celcedanucelcecere a întrebat:

Hi, Placa video sapphire ATI radeon hd6770, 1024mb, gddr5, dmi, pci-e ar merge cu un AMD Athlon(tm) XP 2200+?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Sa mearga amandoua pe placa de baza(procesorul sa fie compatibil cu ea si placa video sa intre in slot) si asta e tot.Nu exista cerinte procesor-placa video.Dar ca sa functioneze perfect ar fi de preferat sa ai si placa video buna si procesor bun si RAM suficient.Eu am placa video si RAM dar am un pentium 4 si sacadeaza jocurile din cauza lui.

Daca nu ai pe una dintre astea 3 degeaba le ai pe celelalte doua pentru ca nu o sa mearga perfect(nu chiar degeaba,.se va observa o schimbare dar...)

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

De mers merge dar nu o poti folosi la maxim pentru ca o "trage" procesorul in jos.

| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a răspuns:

Nu vad de ce nu ar merge, doar sa mearga pe placa de baza happy

| Andrei117 a răspuns:

Pai ar merge dar trebuie sa te uiti si la sursa cati wati reali dezvolta... Eu am placa video AMD Radeon HD 6570 1gb ddr3 pci-e 2.0 si sursa trebuia sa dezvolte 450 w reali si placa video a ta e HD 6770 + ca e ddr5 deci fii foarte atent pentru ca eu am patit-o odata