| marius577 a întrebat:

Hristos a inviat! Auziti cum as putea sa fac un print screen la ceea ce scriu eu de exemplu? Stiu ca in jocuri exista fraps, dar in afara unui joc, pe internet, cum fac print screen si unde il gasesc?

Răspuns Câştigător
| Sandilau a răspuns:

Apesi butonul "Print screen" de pe tastatura, apoi mergi in paint si dai "Paste" sau combinatia de butoane "Ctrl + V". Apoi salvezi poza din paint.

3 răspunsuri:
| KarmaPolice a răspuns:

Exista pe tastatura butonul print screen sau Prt Scrn ( deasupra la insertsilanga scroll lock). apesi pe el, apoi te duci in paint si dai Ctrl+v si-o sa-ti apara imaginea la monitor. Apoi salvezi poza

| aleks4ever a răspuns:

Adevarat a inviat! Poti face un urmatorul fel :
Click pe Print Screen ( in dreapta tastei F12), apoi du-te in Paint, dai sus la Edit -> Paste, apoi salvezi imaginea unde vrei tu in pc.

| Luke a răspuns:

Adevarat A Inviat! Pe tastatura exista un buton,, Print Screen'' apesi pe el si face poza.Te duci in paint dai edit->paste si salvezi poza unde vrei.