| LaurPreda a întrebat:

Huawei p9 lite trece la android 7 nougat? Daca da cat la suta.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fiecare telefon primeste 1 uptate de soft, daca al tau are A6 vei primi A7 dar nu imediat, ci mai tarziu. In primul rand firma producatoare de telefon trebuie sa anunte daca pregateste androidul pentru respectivul telefon, in al doilea rand daca telefonul este luat la abonament firma de telefonie trebuie sa ii dea relese. Daca telefonul este cumparat la liber din magazin primeste update-ul cand este gata facut de producator.

Răspuns utilizator avertizat