| unknown3243 a întrebat:

Imi merge tdu2? placa video: nvidia 6200 turbo cache procesor: amd athlon x2 2.0ghz windows: windows 7 memorie Ram: 2gb

3 răspunsuri:
| Enzio a răspuns:

Iti merge, mie imi merge, Nvidia 8600 GTS, Ram:2, Dual core 2 cpu! cred ca iti merge si tie!

| Baal a răspuns:

Ca sa iti mearga iti trebuie placa video 8800gt! e minim, am 8500gt...si se misca urat, procesorul daca ai athlon 64 x2 dual core 3800 iti mergehappy, placa video e in jur de 2 mil 8800 cam asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne intrebi pe noi? Cine stie... s-o nimeri unul cu o configuratie identica cu a ta!

Site-ul asta e un reper bun(nu exact uneori, dar altceva mai bun probabil nu exista):

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

In IE iti trebuie un Add-on/Plug-in ActiveX, iar la celelalte browsere e posibil sa te puna sa instalezi JRE(daca nu-l ai deja) sau un Java Plug-in pentru a functiona.
Iti alegi jocul din lista. Iti va analiza sistemul si-ti va spune daca poate rula jocul.

In general ar trebui sa cauti tu pe net cerintele minime de sistem ale jocului.
In cazul TDU2(site-ul ar putea sa-ti dea un FAIL, dar asta din cauza seriei placii video, e cam veche, totusi intalneste cerintele minime):

Placa video e cam veche(6200), trebuie minimum seria 7 de la nVIDIA, dar seria 6 suporta de asemenea Shader Model 3. 0 asa ca e posibil sa-ti ruleze.