| andrefrancais a întrebat:

Îmi poate da cineva o imagine ISO cu windows(de preferat win 10) care poate fi instalata pe un stick usb de 8GB?
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Apreciat de Editori
| flixbuster a răspuns:

Vezi aici:

http://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10ISO

Tocmai ce-a iesit Windows 10 1909. Foloseste tool-ul Microsoft ca sa faci USB-ul. Vezi ca or sa-ti zica unii de Rufus. Iti recomand Rufus doar daca stii ce e aia GPT, MBR, BIOS, UEFI, Secure Boot. Altfel s-ar putea sa trebuiasca sa inveti ce-s alea ca sa-ti faci stick-ul corect si sa poti porni de pe el. Cu tool-ul Microsoft va merge pur si simplu fara sa inveti nimic.

Pe langa subiect: ma fascineaza ca de la Windows 8.1 incoace toate imaginile ISO Windows sunt disponibile gratuit la Microsoft dar lumea tot vrea sa le fure, pardon, ia, dom'le de (alt)undeva.

| Bogdan70001 a răspuns:

Pai nimeni nu face asta laughing

Toata lumea vrea ISO-uri cu Windows-ul PREACTIVAT. nu le ia nimeni pe cele ce trebuiesc activate

Btw mai sunt si Windows-uri modificate SI preactivate care sunt cu mult peste ce ofera Windows-ul obisnuit.

De exemplu Windows 10 1909 Ghost Spectre. (poti sa-l incerci), eu cel putin atat timp cat modder-ul continua sa updatateze acest Windows modificat nu o sa ma mai intorc la cel obisnuit.

-Vine pre-activat
- Sterge absolut orice rahat de la Microsoft (atat cat trebuie nu ca alti modderi care sterg Search-ul din Windows si il dau ca fiind de gaming laughing) )
- Poti reinstala orice feature pe care el a ales sa-l stearga daca vrei
- Are un script exclusiv facut de el ce il poti vedea decat pe WIndows 10 Ghost Spectre si script-ul ala estte efectiv genial si daca ma intrebi pe mine ar trebui sa apara si pe Windows-ul obisnuit
- Customizari mult peste ce ofera Windows-ul
- Optimizat din toate punctele de vdere pentru gaming

Si din cate spune modder-ul (asta nu pot sa verific) ar trebui sa se simta la fel de rapid pe un HDD ca si pe un SSD sau macar pe acolo

| Bizon95 a răspuns:

LAL, DUDE nu am mai luat un windows preactivat de cand s-a terminat definitiv cu windows-ul XP
si motivul e CATEGORIC: pentru ca NU stii cum a fost activat si daca activarea se buseste la un moment dat atunci e foarte probabil ca nu poti sa o stergi si nici sa reactivezi!
iar la windows 10 activarea SE V-A BUSI... PERIODIC, pentru ca scot Mircosoftii update-uri anti-crack

in plus tu nu stii ce e aia windows 10... WINDOWS 10 E PE GRATIS... NO SHlT, mai exact poti sa il folosesti foarte bine, pe perioada nedeterminata fara sa il activezi (fata de windows-urile de la 7 in jos, care dupa o vreme iti blocau accesul in calculator daca nu il activai)

raspunsul meu e mult mai bun decat link-urile de mai sus, care creaza un windows custom dpdv al Mircosoftului... NU al tau (depinde pe ce calculator il faci, ce windows e instalat acolo, momentul in care ai downloadat, si altele chestii nasoale, de exemplu de pe un windows instalat de pe link-urile de mai sus nu poti sa faci WindowsToGo)

si anume, ORICUM il pui pe stick cu rufus, care e cel mai buna solutie de pus iso-uri pe stick, dar mai mult acum rufus downloadeaza si iso-uri de windows DIRECT de pe serverele Mircosoft (NOOOOO SHlT, cum spuneam WINDOWS-UL 10 E PE GRATIZ)
si e foarte simplu sa faci asta: pornesti rufus, in dreapta ai "select", apesi pe triungiul cu vf in jos din dreapta la select, te duci pe download, apoi apesi pe nou aparutul download, astepti pana ia un fisier pe internet, apoi selectezi windows-ul (merge si windows 8.1) dupa care te descurci tu, ca esti mare si vaccinat! tongue (poti sa iei orice versiune de windows 10, si sunt 13 in momentul asta

| Bogdan70001 a răspuns:

1. Ba da se stie cum sunt activate, daca tu nu sti informeaza-te.Acele Windows-uri preactivate au fost activate cu KMS si nu mi s-a intamplat vreodata sa am probleme.Nu ca as face eu prea multe update-uri si alea pe care le-am facut pana acum niciunul nu mi l-a dezactivat

2. Asta am zis si eu daca nu te-ai prins.Ideea este ca lumea merge pe windows-uri crack-uite pentru ca sunt preactivate.

3. Amice lumea nu vre ISOul originial pentru ca dupa o vreme sa stie ca vor fi foarte limitati si din cauza asta merg pe unul modificat pentru ca vine preactivat

| Bizon95 a răspuns:

Ba NU se stie cum au fost activate, TU INFORMEAZA-TE, KMS e o umbrela de foarte multe tool-uri si programe

iar treaba a disparut la windows 7 cand nu era KMS decat pe versiunile enterprise care nu prea se instalau

DUDE, lumea vrea iso-uri originale, nu care vin direct cu virusi si cu bitcoin mineri... chiar daca iei de pe un site cu t0rrenti in care ai incredere si la care se discuta daca ala e virusat

si eram pe cale sa iti scriu un "trick of the trade" dar m-am oprit la timp... TU NU AI HABAR despre ce vorbesti, si ai ramas blocat pe un lucru depasit DE TOT, asa ca, mai ales ca tu imi spui mie sa ma informez, mai bine te las in fetish-ul tau!

mai exact, felicitocurili mele, ai castigat disputa, recunosc sus si tare ca TU STII MAI BINE!
bye bye!

| Bogdan70001 a răspuns:

Cum *** sa dispara la Windows 7 cat eu activam Windowsurile 10 originale cu KMS acum cateva 3 luni laughing)

"lumea vrea iso-uri originale" bai petarda eu i-am raspuns lui flixbuster la chestia asta "ma fascineaza ca de la Windows 8.1 incoace toate imaginile ISO Windows sunt disponibile gratuit la Microsoft dar lumea tot vrea sa le fure, pardon, ia, dom'le de (alt)undeva."
Am explicat pur si simplu de ce lumea instaleaza Windows-uri crack-uite cand ISO-urile sunt free

"si eram pe cale sa iti scriu un "trick of the trade" laughing)))))))) stai cuminte frate ca pana sa ma faci tu mine mai ai de mancat

Ca sa nu mai zic ca nu este vorba de cine este mai bun (mai putin atunci cand " te-ai abtinut tu" sa nu ma atragi intr-o capcana laughing )

| Bizon95 a răspuns:

Sigur ca nu te fac pe tine, esti asa de tare
WOW, m-ai rupt, deci tu te ocupi de asta de 3 luni, cum imi permit eu sa te contrazic?!?
ba NU, stai ca nu am vevoie, te contrazici singur

TU ai sustinut ca e mai bine cu windows-uri preactivate
eu am sustinut ca sunt mai bune alea originale si apoi sa folosesti un activator

dupa care tu zici exact ce am sustinut eu la inceput, citat:
"eu activam Windowsurile 10 originale cu KMS acum cateva 3 luni "

deci tu folosesti windows-uri originale pe care le activezi cu KMS si NU windows-uri preactivate

| Bogdan70001 a răspuns:

Omule esti prajit rau

"WOW, m-ai rupt, deci tu te ocupi de asta de 3 luni, cum imi permit eu sa te contrazic?!?" m-am referit ca ultima oara cand am folosit KMS a fost acum 3 luni laughing nu ca acum 3 luni l-am folosit prima orara laughing))))

unde **** am sustinut eu ca este bine sa iei ISO-uri preactivate, DACA TU gasesti fraza unde eu am spus ca asa este bine esti mare om...

Bineinteles ca nu sustin asta si eu la fel zic ca cel mai bine este sa iei ISO-ul original si daca vrei tu sa-l activezi gratis gasesti pe internet tot felul de programe pentru activare

"deci tu folosesti windows-uri originale pe care le activezi cu KMS si NU windows-uri preactivate" DA DRQ
Singurul Windows preacivat pe care l-am folosit si inca il folosesc este Windows 10 Ghost Spectre si l-as lua si daca ar fi preactivat si daca nu pentru ca este modificat foarte bine si vine de la o sursa de incredere

| Bizon95 a răspuns:

Ai probleme MARI, domnule

"unde **** am sustinut eu ca este bine sa iei ISO-uri preactivate, DACA TU gasesti fraza unde eu am spus ca asa este bine esti mare om..."

ce zici de primul tau raspuns la aceasta intrebare, adica derulezi in sus:

"în 16 Noiembrie | Bogdan70001 a răspuns (pentru flixbuster):
Pai nimeni nu face asta laughing

Toata lumea vrea ISO-uri cu Windows-ul PREACTIVAT. nu le ia nimeni pe cele ce trebuiesc activate"

mai lasa bautura, drogurile, sau ce te face sa pierzi contactul cu realitatea!
iar daca nu e cazul, atunci poate ar trebui sa te duci la doctor!

| Bogdan70001 a răspuns:

Da, nu am sustinut nicaieri asta.

Am zis doar de ce lumea inca mai ia ISO-uri preactivate.

Acum bineinteles ca mai sunt si exceptii ca mine sau ca tine sau ca altii care prefera ISO-ul original activat dupa prin niste tool-uri, dar lumea inca cauta ISO-uri preactivate

| Bizon95 a răspuns:

Man, atunci... VARZA CU FASOLE, ce ai scris are 2 intelesuri
iar multi care sa instaleze windows in afara de mine... nu stiu, asa ca habar nu am care e trendul tongue

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2OgyFZy