| Andreiii19 a întrebat:

Imi puteti da link de la o placa de baza(ieftina, nu vreau cine stie ce placa, vreau doar sa fie compatibila) care sa mearga pus procesorul AMD FX 8120?
Placa sa fie mini/micro ATX

Răspuns Câştigător
| CristinaMaria1987 a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asus/m5a78l-m-lx3/ Asta e cam cea mai ieftina placa pe care o poti gasi si sa pui FX 8120 pe ea. Nu te gandi la cine stie ce de la ea (overclock sau alte nebunii), dar o sa-si faca treaba.

4 răspunsuri:
| Andreiii19 explică (pentru CristinaMaria1987):

Nu vreau overclock si nici nu imi trebuie, il folosesc pentru jocuri gen cs go

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreiii19):

Atunci o sa functioneze perfect.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Iti recomand aceasta placa e baza
http://bit.ly/2jHUF3D