| Virgillius a întrebat:

Am placa asta de baza: ASRock, FM2A55M-VG3+ si vreau sa stiu daca e compatibila cu procesorul asta: AMD FX X6 6300, 3500 MHz cu socket AM3+. Imi puteti spune unde as putea afla daca este compatibil, sau si mai bine, sa imi spuneti daca sunt compatibile? Vreau sa imi schimb procesorul... Ca de. X2 340 Athlon nu e cine stie ce big grin

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu suporta, placa ta este pe FM2+ iar procesorul dorit de tine este pe AM3+

Cauta un procesor pe FM2+

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De pe site-ul producatorului, logic!

| Dragos636 a răspuns:

Dace placa de baza are socket AM3+ este buna.