| anonim_4396 a întrebat:

Imi reomandati si mie un laptop bun pana in 3000 de ron, cu memorie aproximativ 500 gb(daca se poate si mai mult, cu atat mai bine) care sa poata rula windows vista, 7?

31 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Memorie 500 GB? De cand hard disk-ul e memorie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nu stiu... cine a zis asta? Eu m-am referit la marimea volumului de informatii pe care il poate stoca. De ex al meu are acum 250 gb si as vrea unul de 500 +.

| Anna0111 a răspuns:

Nu ma pricep hard-disk sau mai stiu eu ce. laughing dar iti recomand câteva laptop-uri pe care le-am folosit. Primul ar fi laptopul Asus, e printre cele mai bune laptop-uri. Eu am unul, l-am cumparat din magazin cu 26 mil. Il am de 4 ani si tot la fel de bine ca la inceput functioneaza. Alte laptop-uri ar fi: Samsung, Acer, Lenovo.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ala se numeste hard disk, nu memorie! Iara ala e spatiu de stocare, nu memorie! Si iarna nu-i ca vara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Ok,de acum incolo o sa stiu sa ma exprim bine. Puteai sa explici frumos de la bun inceput nu sa iei la misto', nu sunt toti specialisti in it.Si nu, iarna nu-i ca vara, dar amandoua sunt anotimpuri:d

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca e mai bine asa! Daca te simti lezat in orgoliu, iti intra in tartacuta si o sa stii pe viitor! Altfel pe o ureche iti intra si pe alta iti iese!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Asta o stii din proprie experienta? Sa stii pe viitor ca psihologii au facut cercetari si au ajuns la concluzia ca oamenii stimulati pozitiv obtin rezultate mult mai bune decat cei stimulati negativ.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cercetatorii aia precis sunt englezi sau australieni, ca numai aia mai descopera roata din cand in cand!

| K0sti a răspuns:

Si ca sa-ti raspund oarecum si la intrebare, Windows 7 merge bine si pe un laptop de 12 milioane, si pe unul de 8 milioane, nu neaparat 30. Asa ca ai grija ce-ti doresti, poate-ti raman bani si de o seara in oras!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nu ma supar daca e mai ieftin, doar ca la banii astia are hard disk-ul :d cam cat al meu.Pe mine ma intereseaza sa aiba in jur de 500 gb si windows 7 sa mearga bine, pentru ca nu ma impac deloc cu windows 8

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai Google la dispozitie, sunt o sumedenie de magazine IT, pune mana si cauta ce-ti place! Cauta review-uri, cauta pareri, pune osul la treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

ASta faceam si aici.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit, daca ma intelegi! Si zic ca ma intelegi, pentru ca pari baiat istet! Spor la studiu individual si la cumparaturi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Asa par? Dar sa stii ca sunt fata :d
Mersi la fel!

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

I-auzi, si mai interesant! happy
Ma bucur! Dupa ce gasesti ceva care te aranjeaza, ma contactezi sa ne dam cu parerea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

S-a notat. Dar ce, fetele sunt mai interesante decat baietii?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Unele da! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Pai da, exceptii sunt de ambele tabere, dar la general, cred ca si fetele si baietii sunt la fel de interesante/i. big grin

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, bravo! Da treci la treaba si lasa taina! :)
Mai vorbim aici: http://www.epasystems.ro/asistenta-it-online/
Lasi mesaj, chiar daca nu sunt in momentul ala!

Si apropo, ai grija ce-ti doresti de la laptop, nu arunca banii aiurea!

| halogen001 a răspuns:

Pana in 3000 se gasesc laptopuri bune.

Toate laptopurile noi merg bine cu windows 7.

Hard diskuri de 500MB au majoritatea.

Se poate lua un laptop chiar cu 1000GB.

Un laptop bun ar putea avea: touch screen (dar atunci trebuie windows 8, 10), ecran full hd, placa video dedicata, ecranul daca e ips culorile si unghiurile de vizualizare sunt mai bune, autonomie ridicata a bateriei.

Nu pot sa stiu care e mai bun, mai fiabil.

Exemple de laptop ar fi:

http://www.altex.ro/......3-free-dos

http://www.pcgarage.ro/......dark-blue/

http://www.pcgarage.ro/......-dedicata/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru halogen001):

Mersi de raspuns.Nu imi trebuie cu touch screen iar windows 8 nu imi place.M-am obisnuit pe 7 si prefer asa.

| Anonimuserr a răspuns (pentru K0sti):

A vrut să zică capacitate. Mai greșește lumea, nu e un capăt de țară! Și nu moare nimeni dacă nu vorbește 100% corect în termeni de IT și tehnologie.

| Anonimuserr a răspuns:

ReinA16 îți recmand acest laptop. Este foarte bun din toate punctele de vedere pentru prețul său. Raport calitate preț foarte bun.
Așa găsești laptopuri și mai performante. Prețul crește evident.
Dar pentru 3000 RON este destul de bun. ai un i7 1 TB Capacitate HDD etc.
http://www.emag.ro/......DP1CMYBBM/

| halogen001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles, de asta nici nu am cautat cu touch screen. (cele cu touch screen sunt si mai scumpe. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Mersi de raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru halogen001):

Imi dau seama. Am touch la telefon, imi ajunge.

| halogen001 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Prego!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

=cu placere, in italiana, sau?

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Exacthee hee