| LeviAckerman a întrebat:

Cine imi poate face o configuratie de pc care poate rula jocurile noi foarte bine pana in 3000 lei?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Probabil ca as pune cam asa ceva. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1092762/
Eventual cu mici ajustari gen fara unitate optica sau depinde.

| KodrutZ a răspuns:

Mai multi de pe aici. Ai uitat doua chestii esentiale:
1. Ce componente din actualul vei pastra.
2. Ce rezolutie are monitorul pe care il ai/il vrei?
Asa, din scurt, voila - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1017849/
P.S. Mai bine ai mai astepta vreo luna, poate se mai linistesc valutele. Cam toate preturile au sarit cu cel putin 10% in ultimele doua saptamini.

| LeviAckerman explică (pentru KodrutZ):

Nu pastrez nimic din actualul pc si de rezolutia monitorului o sa ma interesez. La ce te ajuta rezolutia monitorului?

| KodrutZ a răspuns (pentru LeviAckerman):

"O sa ma interesez" - e asa de greu sa te holbezi in proprietatile desktopului? Ajuta ca daca e mai mica merg jocurile mai bine decit daca ai monitor full HD. Par example, la mine cu i3 2120 si GTX 750 Ti mergea Far Cry 4 ca uns cu tot pe High la 1280X1024, insa la 1920X1080 se cam inneaca (cu siguranta ca un i5 s-ar misca mult mai bine, dar nu a fost cazul de i5 si probabil ca si cind o sa trec la Broadwell/Skylake tot pe i3 voi ramine).

| SilviaDulcik a răspuns:

Cel mai bine poti sa iesi cu acest calculator in acei bani : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1092462/