| anonim_4396 a întrebat:

In calculator am o chestie numita Adobe reader x si acum 2 zile mi-a aparut o reclama si mi-a cerut sa o instalez... fara sa vreau am instalat si cam atat....Intrebari? Dauneaza la ceva calculatorul meu? La ce foloseste? Are ceva daca il sterg?

1 răspuns:
| BBJHHRUGs a răspuns:

De obicei da, dezinstaleaza-l.
poate fi spyware sau adware. antivirusii nu prea il detecteaza.
de obicei iti mananca resuresle incetinand pc-ul si iti suprasolicita sarcinile (task manager - proceses) Sfatul meu sterge-l si cand mai instalezi programe debifeaza casutele alea cu install x, y, z, etc. Iti spun din propie experienta. Mersi anticipat pentru funda.