Întrebare recomandată | oliviana23 a întrebat:

In ce consta exact trecerea de la transmisia analogica la cea digitala? Eu am antena de la Romtelecom Dolce, cum ma va afecta aceasta trecere?

Răspuns Câştigător
| raresandrey a răspuns:

Nu te va afecta cu nimic, din contră, vei avea o receptie mai buna, imagini mai clare, mai multe canale HD, si probabil vei plati ceva mai mult la abonament.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te va afecta cu nimic pe tine, nu vei simți nicio schimbare și prețul va fi tot același (deoarece Telekom folosește distribuția TV prin satelit).
Este vorba de transmisiunea terestră care va trece pe standardul DVB-T2 și pot fi recepționate doar cu antene care suportă VHF/UHF și receptoare speciale sau TV care suportă DVB-T2.