| somerandomdude915 a întrebat:

Intenționez sa achiziționez peste ceva timp un pc de gaming, şi am nevoie de ceva "ajutor" la alegerea procesorului:
Bugetul nu prea conteaza!
Un Procesor Intel Skylake, Core i7 6700 3. 40GHz box?
Sau un Procesor Intel Skylake, Core i5 6600K 3. 5GHz box?
Precizez ca nu sunt interesat foarte mult de partea de overclock!
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| ƘЭлT a răspuns:

I5 iesi in + cu banii banuiesc ca nu-l forjezi la editari and stuff [i7] [i5] sunt aproape la fel i7 e mai bun la editari personal am avut si i5 si i7 nu am simtit nicio diferenta in partea de gaming in partea de editari i7 e mai bun.

1 răspuns:
| somerandomdude915 explică:

Deci sa ințeleg ca "actorul principal" o sa fie GeForce GTX 1070!
Mulțumesc oricum de raspuns!