| Badaio11 a întrebat:

Intrebare referitoare la PayPal.

Buna ziua,

Am un cont PayPal nu l-am utilizat niciodata dar acum vreau sa fac o plata pentru un produs dupa un site din SUA. Ma intereseaza daca pentru plati si incasari prin paypal, se poate vizualiza adresa platitorului si beneficiarului. Daca da, cum as putea sa evit acest lucru? Este posibil? Am auzit de la cineva care dupa ce a cumparat prin PayPal un produs dupa un website a inceput sa fie bombardat acasa cu tot felul de plicuri prin posta cu materiale promotionale etc...

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Umm, daca cumperi un PRODUS (spre deosebire de un serviciu), cam cum ai vrea sa ti-l trimita daca nu au adresa? Si vezi ca in general, o firma din America nu o sa-ti trimita un produs cumparat prin PayPal pe o alta adresa decat cea de la PayPal, mai ales spre Romania.

| maturgrizonat a răspuns:

Adresa ta si a expeditorului apar in clar pe coletul primit.
PP nu are nici un amestec.