| c0pil1n a întrebat:

Joc pubg si am urmatoarea configuratie.
i5 9400f cu rx580 8gb.
Problema este ca procesorul in task manager este 100% constant cand joc. Si am scurte blocari pe parcurs.
Ce este in neregula?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proces infinit sau memory leak. Ia winslap si da disable la autoupdate si altele. Ia si crystaldisk si verifica daca ssd ul e ok

| Nemeessis a răspuns:

Încearcă să îți reduci din setări, să le pui pe low, să îți limitezi fps-urile la 60 și vezi dacă este vreo diferență.

| NLS a răspuns:

1) Ai reinstalat Windowsul, folosind kitul de pe site-ul oficial Microsoft?
2) Esti sigur ca nu ai vreun miner?
3) Ai verificat temperatura ( in special in timp ce te joci)?

Preferabil cu CPU-Z (indica si temperatura procesorului, pe langa toate datele despre placa video. Tabul Sensors)