| andrey88 a întrebat:

La ce interval de timp se poate defragmenta un HDD?

4 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Depinde de cat de fragmentat este.La un interval de 1-3 saptamani e destul de ok.

| monstrulet a răspuns:

Eu ii dau cand am timp. Cam odata pe luna.
De obicei cand instalezi multe programe/jocuri care ocupa multi gb, se fragmenteaza. Si e bine sa dai un defragment ca sa miste cum ar trebui.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu coneteza, depinde de fragmente si de cate fisiere ai copiat/instalat! La o saptamana doua e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este recomandata defragmentarea din plictiseala.Scanezi, vezi daca ai fisiere fragmentate si apoi ii dai "defragment".