| Transformice1 a întrebat:

La ce se foloseste Raspberry Pi 3 model B, ok un mini pc, merge bine dar putere de calcul slaba, etc. Dar de ce ar pune lumea linux pe el? Cum te ajuta la conectare? Cineva cu detalii in acest domeniu?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Un motiv simplu : este unul dintre cele mai ieftine calculatoare ce le poti cumpara si poate foarte simplu sa devina creierul unui proiect de licenta, etc.De exemplu eu am un amic care o cumparat un raspberry pi pentru al integra intr-un proiect pentru o competitie IT.