| AnonimFaraPereche a întrebat:

La ce vă uitati cand luati o baterie externa? Ce specificatii trebuie sa aiba sa fie buna?

6 răspunsuri:
| serban57 a răspuns:

O baterie buna are o capacitate de 10000mAh sau mai bine. Mai multe nu sunt de spus despre bateriile externe. Dar uita-te si la recenziile altor cumpărători ca sa nu te alegi cu o pocnitoare de 10000mAh;-)

| OldSoul a răspuns:

Capacitatea cat mai mare (cat mai multi mAh), si output-ul(unul din ele daca are mai multe) sa fie 5v1a(acesta e cam cel mai intalnit) acum desigur, depinde pentru ce telefon o folosesti, cel mai bine te uiti la output-ul incarcatorului actual si cauti o baterie cu acelasi output pentru a nu exista indoieli.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns:

Bateriile de la Asus sunt cele mai bune. Poate avea si 50000mah, dar daca se descarca singura dupa o vreme degeaba, sau daca se incarca greu, sau etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti in primul rand la producator. Daca este unul cunoscut gen Trust, ASUS etc. inseamna ca este de calitate. Apoi te uiti la capacitatea dorita, de preferabil de la 5000mAh in sus.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Superior):

Pai si la asta m-am gandit, vreau sa se incarce repede si sa nu se descarce stand degeaba.