| aditzu2115 a întrebat:

Câți mAh trebuie sa aiba o BATERIE EXTERNA SA ÎNCARCE de 2 ori?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai depinde ce sa incarce de 2 ori?
daca e vorba de un telefon de sa zicem 4000 mAh capacitatea acumulatorului atunci bateria externa are nevoie de +10.000 mAh ca sa incarce telefonul de 2 ori, asta pentru ca 10.000 mAh trecuti in specificatiile unui acumulator extern nu sunt fix 10.000 cum nici acumulatorii externi de 20.000 mAh nu au fix 20.000, ai inteles ideea si am spus simplificat, tine de mai multi factori este stiut faptul ca randamentul nu este 100% adica nu incarci cu 100% din cat spune ca are capacitate acumulatorul!
Un exemplu am un acumulator extern Samsung original de 25 W, 10.000 mAh si incarc unul din smarturi care au 4000 mAh doar de 2 ori, nu de 2, 5 ori cum ar trebui, de ce? cum am zis nu poate da "randamentul" maxim

| sierra1 a răspuns:

Măcar dublul bateriei destinație