| gabriel2004o a întrebat:

La setup-ul pentru Windows 10, ce îmi recomandați sa aleg?
STD- Standard Installation
DLA- Digital License Activation
OEM- will automatically activate if installing same version on original equipment

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

OEM (Original Equipment Manufacturer) este o licenta pentru un singur PC si daca schimbi ceva in componenta harware poti avea probleme. Deci asta nu recomand.
DLA este modul de activare online a licentei si n-are legatura cu OEM sau STD.
La fel si STD care se refera la modul de instalare si nu la alte caracteristici al Windowsului.
Windows 10 este doar in doua editii: Pro si Home.

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

OEM dacă vine cu licență.