| Laawr a întrebat:

Laptop Asus K56CM-XX197D cu procesor Intel® CoreTM i7-3517U 1.90GHz, Ivy Bridge, 8GB, 500GB, nVidia GeForce GT 635M 2GB, Free DOS, Black

Laptop Dell Inspiron 5520 cu procesor Intel® CoreTM i7-3632QM 2.20GHz, Ivy Bridge, 6GB, 1TB, AMD Radeon HD 7670M 1GB, Ubuntu Edition version 11.10, Silver, Switch Cover

care e mai bun la jocuri?
care sa il aleg?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dell-ul e mai bun decat primul, dar iti recomand sa cauti altul cu placa video dedicata si separata!

| testoasa1 a răspuns:

Laptop Dell Inspiron 5520, iti va merge orice joc pe el.

| NextQuestion a răspuns:

Asus e mai bun, dar ca sa poti sa joci jocuri fara stres la laptop iti trebuie cooler...eu zic ca e mai buna o unitate centrala. cele mai bune sunt de la Alienware... sper ca te.am ajuatat

| NextQuestion a răspuns:

Acum l.am zapacit de totlaughingeu raman tot pe Asus, deoarece are placa video nVidia GeForce(jocurile cele mai tari sunt de la nVidia) de 2 gb pe cand Dell Inspiron are AMD(lucrez cu Amd si nu e stralucit)de 1 gb, jocurile care apar acum cer 2 gb la placa...

| NextQuestion a răspuns:

Acum l.am zapacit de totlaughingeu raman tot pe Asus, deoarece are placa video nVidia GeForce(jocurile cele mai tari sunt de la nVidia) de 2 gb pe cand Dell Inspiron are AMD(lucrez cu Amd si nu e stralucit)de 1 gb, jocurile care apar acum cer 2 gb la placa.