| gianys75 a întrebat:

Laptop Fujitsu LIFEBOOK A512 Dual Core B960 4GB 500GB Matte Black. Este bun acest model? http://www.evomag.ro/......93576.html

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

O alegere bună că nu îl cumperi cu sistem de operare preinstalat. Dacă e Windows mai și plăteai „gratuitatea" Microsoftului și tot la resoftare ajungeai cu el în cel mult o lună, de bun ce era Windows-ul preinstalat pe el.Pentru ce îți trebuie ție(am înțeles că doar multimedia și contabilitate) este minunat, mai ales că în românia plătești mai mult brandul decât calitatea(slabe șănse să țină mai mult de 3-4 ani cel mult pănă să apară problemele, dar oricum la cum evoluază tehnologia, e arhi suficient) și mai ales dacă îi dai și un sistem de operare bazat pe Linux(care e mai blănd cu hardware-ul nu ca wingzu lu gates și plus de aia e mult superior și rapid)este o alegere optimă.Și pe linux poți tine contabilitate, de exemplu la facturare poți folosi icefact și mai sunt.Succes

3 răspunsuri:
| gianys75 explică:

Nu este pentru jocuri....filme,
navigare net si contabilitate

| al3xander a răspuns:

Procesorul nu este cine stie ce, placa video de asemenea si nu are sistem de operare (asta nu poate fi o problema daca stii sau cunosti pe cineva care stie sa instaleze windows-ul), in rest e ok. daca vrei pentru jocuri nu-l recomand.

| RawGrey a răspuns:

Este foarte slab iti recomand sa mai strangi cam 20 de milioane si iti cumperi un Acer de la eMag, iesi mai in avantaj crede-ma pentru 3-4 milioane pierzi multa performanta. Un an nou fericit!