| Theo512 a întrebat:

Laptopul http://www.pcgarage.ro/......-740m-2gb/ este bunn pentru gaming.
Merge GTA V si Assassin's Creed IV pe el.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

E bun, dar prea scump si are placa video pe 64bit.
http://bit.ly/18tiHzJ

Mai ieftin, mai solid, performanta mai buna in jocuri datorita placii video pe 128bit (740M exista atat pe 64bit, cat si pe 128bit), sunet infinit mai bun si constructie mai ok.

De restul banilor ori iesi in oras, ori iei un SSD + 4GB RAM si ai un laptop al naibii de rapid.

4 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Inainte de a achizitiona un laptop, iti recomand sa te documentezi. Uite aici un articol ok: http://configpc.info/sfaturi-de-cumparare-laptop.html

| CinevaNou a răspuns:

Si care e intrebarea?

| SonicAndrei a răspuns:

Da, GTA 5 și Assassin's Creed IV merg pe acest laptop foarte bine. Probabil pe Mediu, poate pe Low.

Dar acesta nu e un laptop pentru jocuri. E pentru programe și lucru... e i7 dar are o placă video mult inferioară lui.

Dacă vrei un laptop pentru jocuri la acest preț uită-te ca placa video să fie...
-nVidia GeForce GTX 6XX (de exemplu 670)
-AMD/ATI Radeon HD 78XX (sau peste 8000)

E de ajuns un procesor Intel Core i5 sau un AMD A8 / A10 / FX 6000+.

IMPORTANT: Laptopurile nu sunt pentru jocuri. Multe pățesc așa: de la un anumit timp se supraîncălzesc foarte ușor și va sacada orice joc. Desigur, depinde de laptop și de timpul jucat.

| cookie01 a răspuns:

De rulat sigur vor rula, dar nu stiu la cate detalii. Semne de intrebare imi pune placa aia video care e 740. Macar un 750 sau 760 daca ar fi fost.