| alex_4172 a întrebat:

LG Optimus Black P970 sau LG Optimus Sol E730?

Răspuns Câştigător
| Andrut2a a răspuns:

Buna alex_4172.
Mie mi se par amandoua bune chir daca eu am LG Optimus Sol E730.Am gasit mai multe date despre LG Optimus Sol E730 :Cameră digitalăApel video Da Cameră video Da Cameră foto Da Rezoluţie cameră foto 5 megapixeli Rezoluţie cameră foto 2592 x 1944 pixeli EcranDimensiune ecran 3.8 inch Ecran senzitiv Da Număr culori ecran 16000000 Rezoluţie ecran 400 x 800 pixeli Conectivitate3G Da Bluetooth Da GPRS Da HSDPA Da Tip card de memorie Micro-SD WiFi Da MultimediaInternet pe Mobil! Da Java Da Jocuri Da MMS Da Music player Da Radio FM Da Caracteristici BusinessEmail Da GPS Integrat Da Sincronizare PC Da Vizualizare documente Da SpecificaţiiAcumulator Li-Ion, 1500 mAh Dimensiuni 122.5 x 62.5 x 9.8 mm Greutate 109 g Memorie internă 1 GB Procesor Qualcomm, 1 GHz SAR W/kg 0.69 Sistem de Operare Android 2.3 Gingerbread Timp de aşteptare până la 400 h Timp de convorbire până la 6 h. Descriere Puternic, rapid si elegant. Cu LG Optimus Sol te vei face cu siguranta remarcat! Telefonul are o grosime de numai 9.8 mm si un ecran Ultra AMOLED de 3.8 inch - luminos si culori vii. In plus, vei beneficia de o excelenta experienta de navigare pe internet, datorita platformei Android 2.3 Gingerbread si a procesorului rapid de 1 GHz.

Iar pentru LG Optimus Black P970 :NOVA – Cel mai luminos ecran
Ecranul NOVA – primul ecran LCD IPS din lume cu 700-nit – iti ofera o mai buna vizibilitate atat in interior cat si in exterior, lizibilitate optima, culori naturale si consum cu 50% mai redus fata de LCD-urile obisnuite:
- Cel mai luminos ecran
- Lizibilitate maxima chiar si in lumina soarelui
- Reglare automata a luminozitatii in functie de lumina ambientala pentru un consum redus de energie
Management mai eficient al consumului bateriei
Ecranul Nova isi ajusteaza automat puterea in functie de lumina ambientala si economiseste pana la 50% din nivelul bateriei (comparativ cu un ecran LCD obisnuit).
Interactioneaza inteligent cu telefonul tau
Datorita functiei "Gesture" si a butonului G dedicat poti accesa si controla aplicatiile preferate si functiile telefonului mult mai rapid si mai usor.

Tehnologia Wi-Fi Direct™
Acum poti transfera date catre alte dispozitive compatibile, wireless, fara a fi nevoie de routere sau access point-uri. Viteza de transfer Wi-Fi Direct™ este de 20 de ori mai mare decat in cazul conexiunii Bluetooth 2.1.

3 răspunsuri:
| K1nG a răspuns:

LG Optimus Sol E730 este mai bun are mai multe aplicatii il are varmiu este super ti-l recomandbig grinbig grinbig grin
Funda?

| alex_4172 explică:

Spuneti-va parerea daca ati avut unul din aceste telefoane sau cunoasteti pe cineva care sa aiba...Nu mai dati mesaje care le pot gasi si pe google...

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Neaparat LG?