| Georg13 a întrebat:

M-am hotarat in cele din urma sa imi actualizez windows-ul pentru versiunea 10, si asta deoarece ma saturasem de notificarile celor de la Microsoft. Am acceptat sa inceapa actualizarea, s-a repornit laptop-ul, s-a descarcat Windows 10, s-a pregatit instalarea, a repornit din nou laptop-ul, imi spunea sa astept pentru ca se actualizeaza (imi arata in % cat s-a actualizat), se deschide si surpriza, nu s-a schimbat nimic, tot Windows 8 am. Toate chestia asta am repetat-o si dupa cateva zile si degeaba, aceeasi situatie. Totusi, primesc in continuare notificari pentru actualizare.
Ce s-a intamplat, de ce nu merge? Sau macar da-ti-mi o solutie.

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Intrebare, windows-ul pe care il ai acum e original(cumparat), sau e luat de pe net? Daca e luat de pe net nu mai da update la windows ca s-ar putea sa se strice pc-ul. Dezactiveaza notificarile si actualizarile automate, ca sa scapi de notificarile de la Microsoft. Daca e windows cumparat, atunci intra pe site-ul lor si cauta problema.

| Georg13 explică (pentru Arthiom):

Este original, am cumparat laptop-ul acum cateva luni cu el instalat happy.

| Arthiom a răspuns (pentru Georg13):

Daca nu ai gresit nimic la instalare, atunci, nu stiu, nu ar fi trebuit sa se intample asa. Arunca totusi o privire aici http://www.howtogeek.com/......ight-now/.