| Mihaelaa98 a întrebat:

Am si eu o problema cu actualizarea telefonului meu.Am un S3 GT-I9305 si inca am versiunea 4.1.2.Cum as putea sa il actualizez, il am de un an si ceva si nu s a actualizat deloc.Am incercat sa intru in setari dar de fiecare data cand ma duc la actualizare android imi zice ca " Actualizarea firmware-ului nu a reusit din cauza unei problene de retea sau de server. Incercati nai tarziu sau incercati sa PC KIES"
Nu inteleg ce as putea sa i fac. Stie cineva?

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Probabil nu ai actualizarea automata.dar de sfatuiesc sa nu il actualizezi ca 4.1.2 este destul de bun.dar daca totusi vrei, intri in Setari->Despre dispozitiv->Actualizare software, si acolo ai asa: Verifica Actualizarile, o casuta cu "actualizare automata" si inca o casuta cu "numai wi-fi".
sper ca te-am ajutat..bafta