| anonim_4396 a întrebat:

Mai e relevant Page Rank-ul in 2018?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Page rank ca si metrica in SEO e mort de ceva ani, ramen valabil conceptul din spate, numar de backlink uri acumulate insa algoritmii de la google sunt mult mult mai complexi si iau in cacul zeci de alte metrici

| SkyPilot a răspuns:

Daca te referi la motoarele de cautare, da si inca cum! Un rank mai bun se translateaza in vanzari sau hituri (--> bani din reclame) mult mai mari. Multi nu trec de prima pagina raportata.
Sunt companii care fac bani buni din SEO sau din raportarea rapida a rankingului. Uite aici una:
http://getstat.com/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce-i ăla?