| Eric19 a întrebat:

MAm si eu o problema: deschid frumos calculatorul intru pe discord si vad ca microfonul nu merge dar de auzit aud. Mai intru pe alte aplicatii si la fel microfonul nu merge dar de auzit aud. Ma gandesc ca e stricat microfonul asa ca merg sa-mi iau casti. Mi-am luat o pereche de casti noi (hyperx) deci ar trebui sa mearga. Le montez si din nou aceeasi problema de auzit aud dar nu merge microfonul. Credeti ca e de la calculator tin sa precizez ca castile de dinainte erau cu 2 jackuri iar acestea sunt cu usb deci nu cred ca e problema de la portul de jack.
Daca stiti cum pot rezolva astept comentariile voastre. Multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| Crsiti92134 a răspuns:

Da, se poate sa fie din cauza la portul jack.

| Eric19 explică (pentru Crsiti92134):

Castile noi sunt conectate prin USB. Si am 4 porturi de USB si tot nu merge si nu stiu care e problema. credeam ca e de la portul jack dar nu merge nici prin USB

| GanduriDeCafea a răspuns:

Poate este o problema cu placa audio a pc-ului. Fa un update in prima faza la driver-ul de sunet.

| Crsiti92134 a răspuns (pentru Eric19):

Poate ai vreo problema la placa audio. Poate nu ai tu driver-ul la casti.

| Eric19 explică (pentru GanduriDeCafea):

Cum fac update la driver-ul de sunet?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Eric19):

Poti descarca aplicatia iObit si prin intermediul Driver Booster faci update la toate driverele.

| Eric19 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Am dat update la driverele de la placa video si degeaba

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Eric19):

Cred ca vrei sa zici placa audio.
Inseamna ca e distrusa si iti trebuie alta.

| Eric19 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

De auzit aud, doar microfonul nu merge