| ButelieCuPetrol a întrebat:

Merge Memorie KingMax 1GB DDR2 800MHz CL5 la o placa de baza DDR1?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu merge, risti sa strici socketul ram-ului daca il fortezi.

Doar in manualul placii de baza scrie ca suporta ram ddr1 poti pune doar ddr1

| dorikut a răspuns:

Nu. Cele 2 tipuri de memorie RAM sunt diferite și incompatibile între ele.

Va trebui să te orientezi spre achiziționarea unei memorii DDR (sau mai de grabă spre înlocuirea plăcii de bază).

Shop Link: http://www.emag.ro/memorii/filter/tip-memorie-v136,ddr-ig1094/last/f1

B-Bye! :-h

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu merge, poate cu un update de bios sa ai o mica sansa, desi nu cred...Macar zi placa de baza sa stiu exact despre ce e vorba...Totus suntem in 2011, ar trebui sa faci un upgrade la ddr3happy

| 123erty1 a răspuns:

Nuuuuu nici nu tio citeste daca ai placa de baza ce suporta ddr 1 pune tot de ddr 1 si ramii aia vindei cu nu merg da funda

| TheUnikBiby a răspuns:

Din cate am inteles eu Da.
Un prieten a avut aceeasi intrebare si s-a convins pana la urma.

Răspuns utilizator avertizat