| Barbu_Florin_1995 a întrebat:

Merita sa-mi iau un xbox 360? Si cand spun asta ma refer la jocuri adica daca urmatoarele jocuri care vor iesi vor putea rula si pe xbox 360 dar si la faptul ca daca este o consola buna.

Răspuns Câştigător
| TTTeofiLLL a răspuns:

Consola este foarte buna.Si iti garantez ca vor iesi jocuri pentru el in continuare
putin urmatorii 2-3 ani, avand in vedere ca inca se mai fac jocuri pentru ps2(mai putine dar se fac). Deci chiar ar merita sa-ti cumperi o astfel de consola. Funda?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu merită. Deja ultimele jocuri care au apărut pentru această consolă sunt depășite grafic și merg cu un framereate scăzut, chiar sacadează uneori.
Au apărut jocuri pentru Xbox One și PS4, care nu vor apărea niciodată pe consolele vechi și o să-ți pară rău că nu le poți juca.
Mai bine investești într-un PC, sau o consolă nouă.

| Lămâie00 a răspuns:

Da, se merita, e o consola buna, jocurile merg si se vad bine pe ea, plus ca s-a mai ieftinit dupa aparitia xbox-ului ONE. Parerea mea...