| StephanSaiyan a întrebat:

Merita sa raman pe c++ (pe care il fac la liceu) si sa incerc sa devin mai bun in asta, sau ar fi mai bine sa trec pe Java sau altceva? Nu intrebati de ce. Nu sunt sigur ca c++ ma va ajuta intr-o viitoare cariera.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

E bine să știi din fiecare câte ceva. C++ te ajută mai mult dacă vei lucra cu obiecte ce țin de Microsoft, java mai mult cu aplicații. Dacă ajungi la unul dintre ele la un nivel mare, poți câștiga bani mulți.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Nu conteaza ce limbaj inveti atata timp cat ai bazele unui limbaj. e foarte usor sa treci de la un limbaj la altul daca stii ce faci. stai linitit ca nu mori de foame cu c++.

| CodreanuC a răspuns:

Merita, mai ales java sau payton

| Danyel2002 a răspuns:

C++ e foarte util. Java e super ok. Tu alegi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Danyel2002):

C# e de asemenea bun. Python, Swift, etc. Practic nu conteaza cat timp intelegi unul treci lejer pe celelalte. Se numeste conversie.

| Danyel2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate.