| alexutsssa a întrebat:

sunt clasa a 8 a si mi-ar place sa devin phisolog.Sunt o fire calma si la fiecare situatie incerc sa ma pun in pielea celuilalt.Imi place sa ascult oamenii si pe cat pot, sai ajut.La liceu cred ca vreau sa urmez stiintele sociale pentru ca am auzit ca in clasa a 10 a se face si psihologie si asta cred ca m-ar ajuta. Voi ce parere aveti? Credeti ca merge stiinte sociale? Merita sa faci facultatea de psihologie dupa?

1 răspuns:
| AndreeaSanziana a răspuns:

Buna Alexutsaa:*! De preferat este sa faci facultatea de stiinte sociale, mai exact cursurile de phiologie, cat esti tanara deoarece dureaza 3 ani si master sau cursuri postuniversitare dureaza 2 ani... daca il faci mai incolo este mai dificil deoarece dureaza 5 ani.Merita sa fii phiolog dar depinde de ce esti pasionata si ce te atrage. Sper ca te-am ajutat atat cat am putut!