| anonimguy3 a întrebat:

Merita upgrade-ul la Windows 10? La cate probleme am auzit ca are in momentul actual as ramane credincios Windows-ului 7.

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Windows 10 este cel mai bun windows la partea de rapiditate si eficienta. Partea proasta este ca unele programe dau crash uneori din cauze ''nestiute'' inca. Cel putin 3 programe imi dadeau crash de fiecare data cand le inchideam. Multe elemente lipsesc de la windows 7 si 8, nici asta nu imi place. Eu iti recomand sa il incerci, pentru ca merita. Este foarte rapid si daca ai noroc poate nu o sa ai nici crashuri. Eu am revenit la windows 7 pentru ca mie imi dadea crash la FL Studio de fiecare daca cand ieseam.

| untu a răspuns:

Cel mai bun sistem de operare functionabil este Windows 7 Home Premium sau Windows 7 Ultimate (Professional)! Windows 10 este inca in faza de testare pana la finalizarea completa si ne va anunta daca este disponibil si poti sa faci si upgrade!

| RaduTN a răspuns:

Momentan eu zic să rămâi la windows 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Upgrade? Prin asta se intelege ca ai licenta valida/originala la 7? Daca nu, macar faci clean install direct.

Fa-i o proba, ca opinii sunt si pro si contra, pana si la Windows 7, inca mai sunt fanatici cu XP.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea Windows 10 e destul de rapid si mie imi merg toate jocurile, fara sa dea crash (gta 4, skyrim, mirror's edge, cs 1.6, sa-mp, minecraft, portal 1/2, ets2 si altele happy )

| TheImpaler a răspuns:

Eu n-am nicio problema cu 10. fa-ti update-ul, si daca ai probleme, reinstalezi 7. mare lucru...

| Ketch a răspuns:

Da merita

| SandraWilde a răspuns:

Din cate stiu eu Windows 10 este destul de bun, dar cred ca e tot in faza de 'testare'. Eu iti recomand sa ramai la Windows 7 (cel mai bun dupa parerea mea) si eu l-am vrut la inceput pe 10, dar m-am razgandit.