| Felictiy a întrebat:

Mi-a aparut pe Instagram "S-a detectat o incercare neobisnuita de conectare" si nu ma lasa sa intru in cont. Mi-au trimis email la adresa la care nu mai am acces, nici nu-i mai stiu numele. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| mihaigrecu345 a răspuns:

Gagica/Gagiul a vrut sa-ti sparga contul printr-o metoda veche de a testa parole. Of tehnologia s-a schmbat si nu se mai poate ca inainte. Eu nu folosesc Instagram, vezi poate au autentificare in doi pasi, asta poate rezolva multe probleme.

4 răspunsuri:
| florintudor1234 a răspuns:

Pune-l pe un prieten sa iti spuna numele de pe Instagram(sa intre el pe contul sau si sa te caute la prieteni)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mai ai informatiile contului, e sigur sa-ti faci altul. Iti recomand ca data viitoare sa-ti memorezi adresele de email si parolele, sau sa mergi pe o singura adresa toata viata. Contul, desi poate fi recuperat, necesita mult timp si e impractic. Cum a zis si Mihai, cineva a incercat sa-ti sparga contul cu bruteforce iar Instagram l-a blocat temporar cu cod trimis pe email. Dupa cateva luni vei avea acces la el si fara sa dai click pe linkul din email.

| Felictiy explică (pentru anonim_4396):

O sa l pot recupera candva?

| ßŶÁŃČÁ a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa cate luni? al meu e de un an si ceva asa. sa mai am sperante totusi?