| Skarr a întrebat:

Mi-a zis cineva ca are placa video nVIDIA si monitor freesync si nu are probleme. Imi pot schimba placa cu una nVIDIA si sa folosesc monitorul cu freesync?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

De mers, merge garantat, doar ca in functie de puterea placii video si refresh rate ul monitorului (si in functie de tehnoloiga lui: cu refresh rate fix sau variabil),
e posibil uneori, in unele jocuri, sa experimentezi unele chestii "nasoale": tearing, stuttering...

https://www.youtube.com/watch?v=BVTLG5DD710

urmareste cu atentie acest clip.

| Balalau95 a răspuns:

Dude, lasa prostiile imbecile cu cioace scumpe care fac rahatul praf
incearca sa cauti "vertical sync" pe google, si apoi sa vezi ca aproape toate jocurile au chestia asta, iar tehnologia exista de cand au inceput sa apara jocurile 3D pe calculator