| Abc13 a întrebat:

Mi-am cumpărat de curând un Smart TV de la Samsung. La început puteam vedea lista cu programe cât și numele emisiunii/filmului care era atunci, însă de un timp nu mai apar, deci când dau la lista apar doar numere, fara numele programului, plus că, calitate imaginii a scăzut destul de mult. Este posibil sa fi apăsat pe ceva? Daca da, cum as putea remedia situația?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica daca este bine programata data (ziua, luna anul) si ora. Eventual poti sa incerci cu ora de vara. Unele TV-uri au si acesta problema.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da i o cautare automată a canalelor si i si va revenii, ai card slot ci in el sau il folosesti cu decodor humax? Deci din setări dai căutare automată a canalelor si lasa l sa i si facă el mendrele.