| eXTeSyZ a întrebat:

Salut, am cumparat de curand un Samsung Galaxy Gio s5660 si am o nelamurire.Am umblat ce am umblat pe el si am facut o setare ciudata si am apasat pe aia care te aduce la setarile din fabrica. dupa aceea numai puteam sa accesez android market, spune:ca telefonul meu nu este pregatit pentru servicii de date. Mentionez ca inainte sa resetez telefonul puteam sa intru pe android market. chiar am si downloadat niste jocuri.Am v2.3 GingerBread. Multumesc.

3 răspunsuri:
| nheo74 a răspuns:

Salut.Ca sa poti folosi android market trebuie sa reconfigurezi contul de google.Atunci cand ai dat revenire la setarile din fabrica acel cont care l-ai avut s-a sters.Sistemul de operare este creat de Google, deci nu va functiona nimic daca nu-ti faci un cont la ei. Sper ca ti-am fost de folos. Daca mai ai nelamuriri iti raspund cu placere.O zi buna.

| eXTeSyZ explică (pentru nheo74):

Deci, acum trebuie sa imi fac un cont nou? si v-a functiona android market? Daca nu te superi as vrea sa imi explici unele chestii uite id-ul meu boss. ext3sy@yahoo.com. Multumesc mult!

| nheo74 a răspuns (pentru eXTeSyZ):

Salut.Nu prea am timp sa stau pe messenger. Daca telefonul a functionat pe Android market inseamna ca a avut configurat un cont pe google, propriu o adresa de gmail.com.In momentul in care o sa doresti sa accesezi o aplicatie google o sa-ti ceara telefonul sa faci acest lucru.O sa trebuiasca sa furnizezi si o adresa alternativa de mail care nu trebuie sa fie aceeasi, eventual cea de pe contul de messenger.Stima