| RaLuCk a întrebat:

Mi-am cumparat o camera foto Olympus T-10, dar cand filmez nu are ton!

Cum sa il fac sa se auda?!

Funda!

Răspuns Câştigător
| Katsworld a răspuns:

Aceeasi camera foto am si eu si aceeasi problema. M-am dus la un specialist si a spus sa cumpar un cablu de descarcat in calculator, poate pe calculator se va aude.
Dar nu era nici el prea sigur... inca nu am incercat.
Foarte proasta camera foto incearca si tu faza cu cablul poate asa merge eu inca nu am incercat.

2 răspunsuri:
| Andr7687 a răspuns:

Unele camere foto nu au filmarea cu sunet, acum depinde de camera ta. Daca scrie in instructiuni ca poate filma cu sunet inseamna ca e vreo setare pusa. Cand filmezi te duci undeva la optiuni si ai un buton care seamana cu cel de la calculator si iti arata acolo volumul si poate e pe mute (cel putin la camera mea foto asa era initial) Baftawinking

| larrysukk a răspuns:

Hei! intri la meniu, te duci acolo unde iti arata camera video(a 2-a optiune)si in dreapta iti apare un microfon.dai acolo activ...si se aude...cel putin la mine se aude.tie ti s-a intamplat sa se vada tot negru cand pornesti camera? ca eu nu stiu ce are de se vede tot negru ca si cum ar fi stins