| Anna_5295 a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de boxe big grin. cum as putea sa le instalez...:S
fundita...si cat mai detaliat [-o

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Pe lângă boxe mai ai nevoie şi de un amplificator. Ai fost cam zgârcit cu detaliile. Nu ai precizat nici puterea boxelor şi nici a staţiei. Dă nişte amănunte.

6 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Sigur ai placa de sunet instalata... iti apare difuzorul ala in dreapta jos, daca nu atunci vezi in control pannel.
In control Pannel dupa ce dai dublu click pe difuzor si acolo totul e cu gri, ori ai probleme cu driverul de sunet ori nu e instalat.
Incearca si in celelalte gauri albastru sau roz la unele placi de sunet mai difera. Daca ai monitor cu boxe scoate boxele daca sunt cuplate in fata sau spate la placa de sunet.
Pentru alte intrebari sau tutoriale despre calculatoare ai aici un site: http://www.tutorialepc.ro

Abh
| Abh a răspuns:

Bagi mufa in spate, in gaura verde. In caz ca boxele sunt de calculator.

| Parintele a răspuns:

Vezi ca au un fir cu o mufa de obicei verde. Mufa verde o bagi la calculator in spare intr-un orificiu tot verde.in placa de sunet. Boxele trebuie sa aiba un fir pe care il bagi in priza.vezi daca au buitoane.ptr pornire volum etc. Insa trebuia sa specifici ce boze. etc.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Presupun ca e vorba de boxe pentru calculator? Pai bagi cele doua jackuri in fundul unitatii, acolo unde ai semnele pentru boxe si microfon, pe urma bagi stekerul in priza si...cam gata.

| vladix a răspuns:

Iei cd ul cu drivere si dai install driver.

| Anna_5295 explică:

Am bagat in orif verde si s-a aprins un beculet rosu... dar tot nu merg sad